CZEŚĆ!

Daj się wciągnąć
w rośliny!

W rośliny to blog o miłości do roślin i roślinach w praktyce. Znajdziesz tu wiele praktycznych poradników, informacji o pielęgnacji roślin, inspiracji i recenzji.


W rośliny! Dajcie się wciągnąć w rośliny!

W rośliny! to blog, który wciąga w rośliny, bo to blog o miłości i z miłości do roślin. Wiem, co mówię. 🙂 Pod wpływem zawartych tu inspiracji prawdopodobnie zaczniesz najpierw myśleć o roślinach (chyba że ta faza już za Tobą), potem marzyć i wreszcie – przejdziesz do fazy realizacji tych marzeń. I na początku będziesz hamować swoje zapędy, ale ostrzegam – pewnego dnia obudzisz się z przeświadczeniem, że nie ma czegoś takiego, jak za dużo roślin w domu, a Twoja roślinna lista życzeń już nigdy nie będzie miała końca. To tak w skrócie, a teraz do szczegółów.

nie ma czegoś takiego, jak za dużo roślin w domu

Jeden z popularnych hashtagów na Instagramie

Czym są W rośliny?

Jak już wiesz, to blog o miłości do roślin i wciągający do świata domowej dżungli. Ale to czego jeszcze nie wiesz, to fakt, że to nie będzie po prostu kolejna książka o roślinach – tym razem w wersji online. Bo ja nie jestem botanikiem. Jestem zwyczajną miłośniczką roślin, która na bazie wielu lat obserwacji, błędów, wyciągniętych wniosków, doświadczeń i eksperymentów chce się podzielić swoją wiedzą z innymi. Taką wiedzą – no wiesz – z własnego poletka i własnej domowej dżungli, a nie przepisaną na sucho z kilku poradników. Bo te książki o roślinach już są i możesz je bez problemu przeczytać beze mnie. Ja chcę tu dodać element własnych obserwacji i opinii, dzięki którym zrozumiesz, dlaczego nie każdą poradę z takiej książki da się przenieść 1:1 na Twoje rośliny w domu. I nie – te książki nie kłamią, te książki to skarbnica wiedzy, po prostu to my – roślinni amatorzy z dużym zielonym sercem – dorzucamy nieświadomie wiele zmiennych, które powodują, że tak prosta porada jak „podlewaj roślinę raz na 7 do 10 dni” nie działa w przypadku tej konkretnej rośliny.

Kim jestem?

Mam na imię Magda, mam swoją własną dżunglę w domu i instagramowego bloga o roślinach – @wrosliny – od którego to wszystko się zaczęło. Poza roślinami najbardziej lubię liczby, analizy i eksperymenty. I jak już wspomniałam, nie jestem botanikiem. Jestem botaniczną amatorką z wielkim sercem do roślin i wszystkiego, co zielone (bzika na punkcie zieleni mam od dziecka). Niemniej, dokładam wielkich starań, by porady i doświadczenia, które tu znajdziesz, stanowiły dla Ciebie i innych czytelników rzetelne i praktyczne źródło wiedzy.

Roślina: Opuncja Microdasys zwana Opuncją Miszka Miki

Co tu znajdziesz?

Znajdziesz tu dużo porad, obserwacji i doświadczeń z życia z roślinami. Ale przy tym wszystkim – motywem wspólnym dla wszystkich treści jest miłość do roślin, które wzbogacają nie tylko wnętrza domów, ale przede wszystkim życie w ogóle, zdrowie, dobrostan psychiczny i poczucie kontroli (to taki arcyważny konstrukt psychologiczny, o którym jeszcze opowiem).

Aby ułatwić nawigowanie w treściach, wprowadziłam kilka kategorii, po których możesz segregować treści. A te kategorie to:

  • ROŚLINNY LIFESTYLE – czyli kopalnia inspiracji, wszystko o domowej dżungli, życiu z roślinami, trendach i ekologii.
  • PORADY – czyli samo złoto, bo to roślinne porady, wskazówki i triki, które pomogą Ci zrozumieć rośliny i odpowiadanie na ich potrzeby, żeby rosły bujnie i zdrowo. To tutaj prawdopodobnie znajdziesz najwięcej inspiracji w uprawie domowej dżungli i wiele rozwiązań na roślinnych problemów.
  • ROŚLINY W PIGUŁCE – to seria krótkich opisów roślin, które pozwolą Ci zrozumieć, kim jest Twoja roślina i jakie ma potrzeby. Pewnie i w tej kategorii wpisów znajdziesz sporo potencjalnych rozwiązań dla pielęgnacyjnych błędów. Ta kategoria też rozkochuje w konkretnych roślinach, ostrzegam. Twoja lista życzeń zacznie rosnąć szybciej niż myślisz. 🙂
  • PLANTSTAGRAM – tak, tu jest sporo treści inspirowanych Instagramem, bo nigdzie indziej nie ma takiej kopalni dla roślinnych trendów i trików. Smaczkiem w tej kategorii będą timeline’y wzrostu roślin, dzięki którym możesz prześledzić ich rozrost od bardzo małych sadzonek do dość dojrzałych i czasami majestatycznych okazów, które cieszą oko i kradną serducha.
  • RECENZJE – nie zbraknie też recenzji wszelakich – od książek po gadżety dla wszystkich #houseplantlovers. 🙂

Jak korzystać z wiedzy?

Strona główna zbiera wszystkie wpisy, a kategorie – wpisy w konkretnych tematykach. Na stronie dostępna jest również klasyczna lupka – więc korzystaj z niej, kiedy szukasz konkretnej rośliny. Jeśli spodoba Ci się jakaś roślina, zwróć uwagę na opis jej zdjęcia, tam znajdziesz jej nazwę. Ahh i oczywiście, możesz udostępniać swoim bliskim i znajomym zawarte tu treści – zarażaj tą miłością innych. Będzie cudownie, gdy docenisz opublikowane tu treści i zechcesz polecić @wrosliny oraz ten blog dalej.

Ty też masz wpływ na ten blog!

Aha i ostatnia, ale wcale nie mało ważna informacja: Ty też masz wpływ na listę opracowanych przeze mnie tematów. Na Facebooku @wrosliny oraz Instagramie @wrosliny znajdziesz co jakiś czas ankietę do głosowania na tematami, o których będę pisać. Więc zachęcam do głosowania.

Udanej lektury na blogu!

Magda

3 odpowiedzi na “W rośliny! Dajcie się wciągnąć w rośliny!”

    • A ja tez Mam przepiękne rośliny w domu Rosną jak szalone Już nie mogę przechodzić bo tak urosły Chciałabym sporo oddać dla tych którzy kochają paprocie na przykład Mam ogromne a czas który im poświęcam

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: